Arama
Kişisel Bakım Takma Tırnak Kullanımı

Takma Tırnak Nasıl Kullanılır?
Kolay bir şekilde kırılabilen tırnaklara sahipseniz eğer büyük ihtimalle oje sürebilmek için veya manikür yapmak için bile tırnaklarınızı uzatmanız oldukça zor olur. Bu nedenle genel anlamda tırnaklarınız kısa hali ile birlikte törpülenerek gereken bakımlar yapılmalıdır. Ancak artık takma tırnaklar ile birlikte kendi kısa tırnaklarınızı da dert etmeyin ve kolay bir şekilde kırılan tırnaklarınızı da önemsemezsiniz. Bunun sebebi çakma tırnaklar ile tırnaklarınız dilediğiniz biçimde ve yine uzunluklarda olarak istediğiniz şekillerde ve renkteki ojeyi tırnaklarınıza sürebilmeniz mümkün. Üstelik bazı çeşitli takma tırnak modelleri de hazır ojelidirler.

Takma Tırnak Fiyatları

Takma tırnak nasıl takılabilir sorusunun cevabına gelirsek tırnak setleri ile beraber alabileceğiniz özel yapıştırıcılar oldukça iyidir. Yine de siz tırnaklarınızı yapıştırmadan önce ilk olarak tırnaklarınızın üzerlerini aseton beraberinde temizleyin. Bununla birlikte tırnaklar çok daha uyumlu yapışır ve yine varsa eğer altta ojeli görüntü yok olur. Tırnak yüzeyi yine aseton ile birlikte silinince takma tırnağa özel yapıştırıcısını sürmeniz gerekiyor. Bekletmeyerek temizlenen ve yine tırnak etlerinizi itmiş olduğunuz uygun tırnağa yapıştırın. Yaklaşık yirmi dakika kadar üstüne baskı yapın ve tırnağınız artık hazır. Farklı tırnaklara da yine aynı işlemi uygulayınca gerekli görürseniz eğer tırnak makası ile de boylarını kısaltabilirsiniz ve yine şekil verebilirsiniz.

Takma Tırnak Çıkartılması

Takma tırnaklarınızı yeteri kadar da kullandığınızı düşünmekteyseniz eğer veya yine artık sıkılmışsanız nasıl çıkarabileceğinizden bahsedelim. Bu işlem için de aseton, sıcak su, tırnak eti iticiye de ihtiyacınız var. Ondan sonra da yine tırnak ve tırnak eti bakımlarında kullanabileceğiniz herhangi bir çeşit krem beraberinde tırnaklarınıza bakım yapmanız mümkün olmaktadır. İlk olarak eşit oranlarda aseton ve yine sıcak suyu bir kase içine eklemeniz gerekmektedir. Ondan sonra da yine solüsyon içinde tırnaklarınızı 20 saniye bekletebilirsiniz. Sonra da tırnak eti iticisi beraberinde tırnakları çıkarın. Bütün tırnakları çıkarınca elleriniz ve tırnaklara bakım yapmayı da asla unutmamalısınız.

 

Yazının okunma sayısı : 1048
Seçtiğimiz Galeriler