Arama
Kişisel Bakım Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Cildimizde bazı durumlarda hava bazen de stresli hayat koşulları yine bazen de yapılmakta olan yanlış tedavilerin sonucunda sivilceler oluşabilmektedir. Hangi sebepten ötürü olursa olsun yapılabilecek sivilce tedavisi önem arz eder. Sivilcelerin patlatılması en büyük yanlışlardan biridir. Bunun nedeni de cildinizi sıkarak yaptığınız bu işlemin sonucunda patlamakta olan sivilcenin iltihapları cildimizin diğer noktalarına da sıçrayacağından dolayı o bölgelerde sivilce çıkma oranını yükseltmiş oluyoruz. Sivilceler hakkında bilinmekte olan bir diğer yanlışta sivilceyi iğne ve benzeri sivri cisimler ile delinmesidir. Bu gibi çıkarılan sivilceler cilt dokusunu bozacağından dolayı tehlike arz eder. Yine halk arasında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bu ilacı kullandım iyi geldi sende dene gibi tavsiyeler de yanlıştır. Sivilce sorunun daha da büyütebilmektedir. Bunun ışığında mutlaka doktorunuza danışmadan herhangi bir çeşit sivilce ilacı kullanmamalısınız.

Doktor Mu? Doğal Tedavi Mi?

Sivilce tedavisi ışığında doğal bazı yöntemler de denenebileceği üzere ilerlemesi durumunda da doktora gözükmesi gerekir. Sivilce tedavisinde oldukça sabırlı olunması doktor tarafınca verilmekte olan ilaçların düzenli bir şekilde kullanılmaları sonucunda oldukça önem arz eder. Aksi takdir de yine sivilce tedavisi yapılamayacağından dolayı kullanılan ilaçlara da bağlı farklı çeşitli doku hastalıkları da gelişebilmektedir. Sivilce nasıl geçer gibi merak edenlerin bu aşamaları da öğrenmelerinde fayda bulunmaktadır. Özellikle de ileri seviyede olan sivilce tedavisi son derece zor ve oldukça uzun bir süreç olabilmektedir. Bu nedenle de bazı durumlarda ciltte oldukça kuruluk yaşanması, soyulmaları pul dökülmeler ve kaşıntılar oluşabiliyor. Bu gibi rahatsız edici bazı durumların karşısında ise yine doktorunuz tarafınca size verilebilecek rahatlatıcı ilaç ve krem çeşitlerinin kullanılması gereklidir.

Yağlı Cilt Tipleri

Aşırı yağlı cilt tiplerinde de sıkça karşılaşılan sivilce sorunu tedavi edilmediği takdir de kalıcı hasarlara da sebep olabiliyor. İler ki dönemlerde de bu durum oldukça yüksek bir terleme ve lekelenmeler ile cilt dokusunun pürüzsüzlüğünü kaybedebilmesi gibi meydana çıkabilmektedir. Eğer ki ilk aşamalarda doktora gidilmek istenmiyorsa ve bu durumu da doğal yöntemler ile halledebileceğinizi düşünüyorsanız deneyebilirsiniz.

 

Yazının okunma sayısı : 1007
 Sizin İçin Seçtiğimiz Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılıyor? Hit
 5 Dolarlık Para 1333
 Gülümseten Komik Sözler 2 2085
 Postane 1363
 Aşk Yazıları ve Espirileri 2173
 Güldüren Komik Mesajlar 1474
 Türklerle ilgili komik tespitler 1635
 Büyüyünce Ne Yapacaksın? 1431
 2 Bilet 1399
 37 İnç Televizyon 1367
 Güldüren Esprili Mesajlar 1597