Arama
Kişisel Bakım Saçları Güçlendiren ve Besleyen Bakım Yağları

Saçları Güçlendiren ve Besleyen Bakım Yağları

Günümüzde özellikle de alternatif tıp olarak lanse edilen bitkisel yöntemler gerçekten çoğu zaman işe yarar neticelerde fayda sağlamaktadırlar. Yine alternatif tıp başlığı altında o kadar farklı ve o kadar güzel yağ çeşitleri ve bitki çeşitleri var ki sadece saçımıza değil vücudumuzda birçok noktaya gerçekten fayda sağlıyorlar. Şimdi bunlardan bir kaçını sizlere açıklayalım.

Keren Tohumu ve Hindistan Cevizi Yağı

Organik bir şekilde olan Hindistan cevizi yağı katı kıvamlı olduğundan dolayı yine bir yemek kaşığı alın ve yine o da sıcaklığından daha yüksek sıcaklık oranında, mümkünse yine mikrodalga fırın içerisinde onu güzel bir şekilde eritin. Yine içine iki çay kaşığı kadar da keten tohumu yağı eklemelisiniz ve karıştırıp saç köklerinden itibaren uçlara kadar uygulamanız gerekiyor. Bununla birlikte yalnızca saç köklerimiz de değil boyları, uçlarına da bakım yapılmış olunur. Saçlarınız uzuyorken aynı oranda sağlıklı bir şekilde parlamaya ve ışıldamaya devam ederler.

Yumurta İle Zeytinyağı

Bir adet kadar yumurtayı mikser yardımı beraberinde güzel bir şekilde karıştırın ve içine bir yemek kaşığı kadar da zeytinyağı eklemeniz gerekiyor. Bu bakımı yine saçlarınız yağlı olduğu zaman yaparsanız etkisini güzel bir şekilde görebilirsiniz. Saç köklerinden de başlayıp tıpkı saçı boyuyormuşçasına saç uçlarına gidene kadar uygulamanız gerekiyor. Streç film ile de saçlarınızı güzelce sarın. Saçlarda mümkünse eğer 4 – 5 saat kadar bekletmeye çalışın. Kokusu biraz ağır olsa dahi oldukça faydalı bir çeşit saç uzatma yöntemidir. Bu nedenle herkese tavsiye ediyorum.

Soğan Suyu

Soğan bir tek yemeklerde kullanılmaz. Saç uzatma yöntemleri arasında yer almakta olan soğan suyu kürü son derece fayda sağlamaktadır. Bir adet kadar soğanı 4’e bölerek 2 su bardağı kadar su ile de kaynatmaya koyun. Soğanlar içlerindeyken soğumaya bırakmalısınız. Ilımaya başladıklarında da soğanları avucunuza alıp içlerinde kalmakta olan suyu sıkarak kalan su ile de saçlarınızı yıkamanız gerekmektedir. Saçlarınızın da ıslak kalması oldukça önem arz etmektedir. Saç köklerinizde yine karıncalanma hissetmeye başladığınızda etkisini gösteriyordur. Bu sayede yine saçlarınız hayal edemeyeceğiniz tarzda hızlı uzar. Bu yöntemi de oldukça sık bir şekilde uygulayabilirsiniz.

 

Yazının okunma sayısı : 1056
 Sizin İçin Seçtiğimiz Saçları Güçlendiren ve Besleyen Bakım Yağları Hit
 Kamyon Arkası Sözleri 2350
 Güldüren Esprili Mesajlar 1646
 GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN? 1395
 Türklerle ilgili komik tespitler 1700
 Gülümseten Komik Sözler 1579
 Büyüyünce Ne Yapacaksın? 1461
 Güldüren Komik Mesajlar 1515
 2 Bilet 1439
 Komik Makara Sözler 2320
 AH BİZ TÜRKLER 2113
Seçtiğimiz Galeriler