Arama

Kişisel Bakım Saç Spreyinin Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Saç Spreyinin Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Erkeklerde ve yine kadınlarda ortak kullanılmakta olan bazı bakım ürünleri bulunuyor. Bunlar yine el kremleri, çeşitli şampuanlar, saç jöleleri, saç köpükleri ve çeşitli saç spreyleri olmaktadır. Saç spreyleri yine iki farklı biçimde kullanılabilmektedir. Bu kullanım şekillerinden de bir tanesi şekil verilmeden önceki saçların aralarına bir çeşit kol mesafesi kadar uzaktan saç spreyi sıkılmaktadır ve yine biraz kurutulur. Bu aşamalarda da yine saçlara bastırmamak yani saçları birbirlerine yapıştırılması önem arz eder. Saçlar tam anlamıyla kuruduğu zamanda dilerseniz ısıtıcının yardımı ile birlikte de elleriniz ile saçlarınıza şekil vermeniz mümkün olmaktadır. Bu yöntem ile birlikte kullanılmakta olan saç spreyi saça hacim vermektedir. Bunun ışığında genel olarak saçları az bulunan veya yine çabuk bir şekilde yağlanmakta olan bireyler tarafınca tercih edilmektedir. Yine saç spreylerinin ikinci kullanım şekilleri de yine saçlara maşa, fön, bigudi ve tokalar ile verilmekte olan şekilleri sabitlemek açısındandır.

Saç Spreyinin Kullanımı

Saç spreyi genel olarak bir saç şekillendiriciden öte olarak bir çeşit yardımcı olmamaktadır. Ancak saç spreyi kimi durumlarda bizlere oldukça yardımcı olsa dahi kullanmasını bilmeyerek veya çok daha iyi olacağını tahmin ederek çok fazla kullanmayacağımız çeşitli saç spreyleri de yine saçlarımızı kirli bir şekilde gösterebilmektedir ve yine uçuşan tozların birçoğunun saçlarınıza yapışmasına da neden olabiliyorlar. Bu nedenle saç spreylerini elinizi alıştırma amacı ile az oranlarda kullanmalısınız ve ihtiyacınız bulunan tam oranı bulunca da yine artık o oranı aşmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Pratik Çözümler

Saçlara şekil verme unsurunda en pratik çözümler saç spreyleri ambalajlarının üstünde birden beşe kadar kategorize dilidirler. Birinci seviye en az yine tutuculuk ve yine bu tutuculuk beşinci seviyede en yükseğe çıkar. Saçlarınıza şekil vermeyi çok seviyor olsanız dahi her gün de saç spreylerini kullanamazsınız. Bu durumun da başlıca sebepleri yine saç spreylerinin içlerinde doğal hiçbir şeyin olmamasıdır. Bunlara ek olarak spreyler yine saçları çok sertleştirdiklerinden dolayı saçların doğal tiplerini de kısıtlarlar ve kopmalarına neden olmaktadırlar.

 Yazının okunma sayısı : 1411
 Sizin İçin Seçtiğimiz Saç Spreyinin Zararları ve Faydaları Nelerdir? Hit
 Gülümseten Komik Sözler 2 1769
 Türklerle ilgili komik tespitler 1418
 Güldüren Esprili Mesajlar 1399
 Saat Neden Geride? 1223
 Komik Makara Sözler 1953
 Büyüyünce Ne Yapacaksın? 1266
 2 Bilet 1165
 Aşk Yazıları ve Espirileri 1860
 Kamyon Arkası Sözleri 1914
 GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN? 1193