Arama
Kişisel Bakım Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesini Önleyen Kür

Mevsimsel olan geçiş dönemlerinde saçlar öncekinden daha fazla dökülebiliyorlar. Bu gibi durumlarda yapılması önem arz eden işlem yine saçları çok aha iyi bir şekilde korumak ve onlara bakım yapmaktadır. Doğal saç bakım yağları yine saçları güçlendirdiğinden dolayı bu gibi dönemlerde uygulanabilecek men mantıklı yöntemlerden bir tanesidir. Saçlarınız dökülmeye ilk başladığı andan itibaren aşağıda vereceğim kürü uygularsanız büyük fayda görebilirsiniz.

E Vitamini ve Tatlı Badem Yağı

Malzemelerimiz: Bir çay kaşığı kadar tatlı bademin yağı, yine bir çay kaşığı E vitamin, bir çay kaşığı da buğday yağı.
Uygulanması: Bu yağları karıştırarak masaj yapıp saçlarınıza güzel bir şekilde yedirmelisiniz ve yine 1 saat kadar saçlarınızı durulamayarak bekletmiş olacaksınız ve yine saç dökülmesini de önleyici oldukça etkili bir çeşit küre sahip olacaksınız. Doğal saç bakım yağlarında bir tek dökülme dönemlerinde değil de haftalık bir şekilde uygularsanız daha çok fayda görebilirsiniz. Yine bu sayede saçlar köklere çok daha fazla tutunmaktadır ve daha parlak ve canlı bir şekilde uzamaya devam ederler. Düzenli olarak bakımı yapılan saç tipleri bakımsız saçlara göre daha az dökülmektedir ve çok daha canlıdırlar.

Saç Dökülmesinin Farklı Sebepleri

Saç dökülmesinin nedenleri yine yaş ile doğru orantılı olabiliyor. Bu sebeple de 39yaşından sonra özellikle de erkeklerde yaşa bağlı olarak dökülmeler yükselir. Bu durum ise bazı durumlarda 30 yaşından da başlamaktadır. 30 yaş ise saç dökülmesi için erken dönem olduğu için erken tedavi edildiği takdirde. Saçlar dökülmeyerek kurtarılabilir. Aslına bakılırsa tıpkı hastalıklarda da olduğu gibi yine saç dökülmesinin sebepleri erken tanıya bağlı olmaktadır. Bu sebeple de saç dökülmesi sıklaştığı dönemlerde dermatoloğa gözükmelidir ve ihtiyaç olduğu durumlarda da tavsiye edilen tedavi yöntemlerine geçilmelidir. 

 

Yazının okunma sayısı : 1185