Arama
Kişisel Bakım Kıvırcık Saça Evde Nasıl Bakım Yapılır?

Kıvırcık Saça Evde Nasıl Bakım Yapılır?

Ten renginin oldukça fazla çeşitlerde olmuş olması gibi yine saçların türevleri de oldukça değişik çeşitlerde olabilmektedir. Yine kıvırcık saçlar farklı saç türevlerine göre çok daha sert ve çok daha kuru olabilmektedir. Böyle olmaları sonucunda da farklı saçlardan çok daha fazla neme ihtiyaç duymaktadırlar ve yine kıvırcık saçların bakımları da son derece zorluk göstermektedir. Kıvırcık saçlara da sahip olan insanlar saçlarına istemeler de yine bakım yaparlar. Bunun nedeni de oldukça yüksek oranlarda çok hızlı birbirlerine karışması durumlarıdır ve yine bu durumların da bir süre sonrasında oldukça can yakıcı ve hiç de hoş görünmüyor olması gibi son derece sosyal problemlere sebep olabilmektedir. 

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık saçlara bakım için ilk adımınız saçın nemini kaybetmemesini yerine getirmektir. Bu işlemde yine nemlendirici içerikli olan kremin veya yine kremli şampuanlar ile ilk olarak duş zamanında başlamaktadır. Yine sonrasında da saçlar yine duş esnasında durulanmakta olan saç kremleri beraberinde 4 – 5 dakika kadar dipler de dahil olarak masaj yapılır ve durulanır. Genel anlamda saçlar yine kuruyana kadar bu unsur son derece etkili bir şekilde yumuşaklık sağlıyor olsa dahi saçlar kuruyunca bu durum değişmektedir. Kıvırcık saç modelinin bakımı açısından bu aşamadan sonra da yine kurutmadan hemen öncesinde saç tiplerine uygun olan besleyici yağ veya yine durulanmamakta olan saç bakım kremleri beraberinde uçlardan başlayarak besler.

Yanlış Bilinenlerin Aksine

Kıvırcık saç bakımı yapıyorken saçlar yanlış bilinenlerin aksine kuruttuktan sonra asla değil duş esnasında bir sefer taranmalılar ve yine kuruduktan sonra da dahil olmak üzere sık bir şekilde taranmalılar. Bunun nedeni de yine son derece güzel olan buklelerin taranma işleminden sonra şekillerinin bozulması unsurudur. Eğer ki kıvırcık saçlarınızın durumlarından yine memnun olmamaktaysanız ve yine saçlarınızı da düzleştirmeyi istemekteyseniz bunun bir tek çözümü yine fön ve  düzleştiricilerdir. Saçlarınız fönlü veya yine çeşitli düzleştirme işlemlerinden sonra da birkaç damla kadar suya maruz kaldıkları zaman o bölgelerde hızlı bir şekilde dalgalanmalar yaşayacağınızı hatırlatmamız oldukça önemli. 

 

Yazının okunma sayısı : 1060
 Sizin İçin Seçtiğimiz Kıvırcık Saça Evde Nasıl Bakım Yapılır? Hit
 2 Bilet 1400
 Türklerle ilgili komik tespitler 1635
 Gülümseten Komik Sözler 1530
 Aşk Yazıları ve Espirileri 2173
 Gülümseten Komik Sözler 2 2085
 AH BİZ TÜRKLER 2048
 37 İnç Televizyon 1367
 Komik Gırgır Sözler 1868
 Komik Makara Sözler 2260
 Postane 1363