Arama
Kişisel Bakım Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılabilir?

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılabilir?

Estetik görünümlerine dikkat eden bireylerin son zamanlarda olan güzellik sırları kalıcı makyaj uygulamasını sizlere güzel bir şekilde anlatacağız ve öğrenmiş olacaksınız. Kalıcı makyaj kirpik, kaş ve yine dudak bölgelerine son derece sık bir şekilde uygulanmakta olan ve bunların dışında da birçok bölgeye de rahatlıkla uygulaması yapılan çeşit yöntemdir. Bu uygulama yine bölgenin renk tonlarına uygun pigmentlerin yine derinin hemen alt bölgesine enjekte edilmesi ile birlikte tamamlanmaktadır. Kalıcı makyaj olarak da sürekli makyajlı görünebilmeyi arzu edenlerin sık bir şekilde başvurmakta olduğu yöntem çeşitlerindendir. 

Kalıcı Kaş Makyajı

Kalıcı makyaja yine ilk olarak kaş makyajı beraberinde başlamak istiyoruz. Kaşları da şekilsiz, dağınık veya yine az olan bireylerin tercih etmekte olduğu veya yine kaşları oldukça hızlı uzamakta olan bireylerin kalıcı çözümler arzu etmeleri üstüne yapılmakta olan bir çeşit uygulama bu. İlk ten rengi ve yine saç rengine uygun olan pigment belirlenmektedir ve bu şekilde de en doğal görüntü elde edilmektedir. Uygun olan pigment ise uygulama iğnesi veya yine kalemi olarak da isimlendirilmekte olan cihaza alınıp işleme başlamaktadır. Karşılarında çıkış yönlerinden başlanıp son uzama noktalarına kadar da düzgün bir biçimde uygulaması yapılmaktadır. Kaş bitimlerine de bu uygulama ile devam etmektedir. Her iki kaş da yine birbirlerine eşit olduklarından dolayı işlem iki hafta sonrasında yapılabilecek son uygulamaya kadar bitmiş sayılmaktadır. İki hafta sonra da yine uygulamanın tekrar edilmesi sağlanmaktadır.

Kalıcı Dudak Makyajı

Dudaklara uygulanmakta olan kalıcı makyaj, eyeliner, kaş makyajından farklı bir şekilde çok daha fazla renk seçeneği takdim eder. Dudağın yine doğal tonlarına yaklaşılmak isteniyor olsa dahi isteğe göre senenin trend ruj renklerine uygun olarak da gül kurusundan mor renge kadar birçok farklı renk türevlerinde normaldir. Genellikle de tercihi yapılan renklerde gülkurusu, alt tonlu nüde ve pembe renkler kırmızıdır. Dudak çizgisinden de başlanarak dudak iç bölgelerine kadar devam etmekte olan makyaj uygulaması aynı oranda dudağa dolgunluk sunmaktadır.

 

Yazının okunma sayısı : 1009
 Sizin İçin Seçtiğimiz Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılabilir? Hit
 37 İnç Televizyon 1367
 Postane 1363
 Saat Neden Geride? 1389
 GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN? 1363
 Güldüren Esprili Mesajlar 1597
 Komik Gırgır Sözler 1868
 Gülümseten Komik Sözler 2 2085
 Komik Makara Sözler 2260
 Gülümseten Komik Sözler 1530
 Kamyon Arkası Sözleri 2274