Arama
Kişisel Bakım Göz Makyajı

Göz Makyajı İçin Harika Tüyolar!

Göz makyajı yapacaksanız eğer yine kullanacağınız çeşitli ürünlerin tozmu yoksa yine krem mi olduklarına düzgün bir şekilde karar vermelisiniz. Renklerin iyi karışmaları ve yine çekici bir çeşit dumanlı göz makyajı yapabilmeniz açısından biz yine toz ürünleri kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Göz makyajı yapmaya yine ilk olarak bir adet far bazı beraberinde başlayabilmeniz mümkün. Far bazı kullanılması göz makyajınızın yine gözünüz üzerinde çok daha uzun vakitler kalmasına olanak tanır. Far bazı kuruyunca üstüne ten renginde bir çeşit far uygulanıp başlanmalı. Bu şekilde de göz kapağı yine rengi dengeler bir çeşit zemin oluşturacaktır.

Aydınlık Tonlarda Fan

Günlük kullanıma oldukça uygun olan bir çeşit göz makyajında yine 3 renk tonu kullanılması yeterlidir. Bu anlamda yine zemin rengi üstüne göz pınarlarına da oldukça yakın olacak bir biçimde çok daha aydınlık tonlarda far kullanılarak göz kapağının tamamına far kullanılmalıdır. Bir karıştırma fırçasına da alınmakta olan üçüncü renk çok daha koyu renklerde olabilmektedir. Karıştırma fırçasına da alınan koyu tonlarda olan farı gözün katlanma kısmından dış çizgi bölgesine kadar karıştırılıp uygulanmalıdır. Yine bu işlemin amacı da üçüncü renk farın doğal gözükmesi amacı iledir. 

Keskin Çizgi İçin

İkinci renk far ile de arasında yine oldukça keskin bir çeşit çizginin oluşmasını engelleyebilmek ve gölge etkisini oluşturmaktır. Bu işlem bittiği takdir de yine isteğe göre de istenilen renk modellerinde jel veya likit eyeliner uygulamaları kirpik diplerine uygulanmaktadır ve gözün de çok daha belirgin ve oldukça dikkat çekici bir biçim alması hedeflenmektedir. Eyeliner uygulamasından sonrada yine kirpiklerin çok daha fazla uzun ve oldukça hacimli görünmeleri amaçlanmakta ise iki veya ihtiyaç halinde yine kat kadar rimel uygulanıp göz makyajı tamamlanmaktadır.

 

Yazının okunma sayısı : 969