Arama
Kişisel Bakım Genel Makyaj Teknikleri ve Hileleri

Genel Makyaj Teknikleri ve Hileleri

Yetişkin her bayan yine hemen hemen her gün daha farklı makyajlar yapıyorlar ve yine pek çok çeşitli makyaj türevleri de vardır. Makyaj malzemeleri her geçen gün yenileniyor ve kesinlikle farklı yeni ürünler de piyasaya sürülüyor. Bunlar ile beraber olarak makyaj araçları da yine bu yeniliklere ayak uyduruyorlar. Her geçen gün yine değişim gösteren, yenilenen makyaj malzemeleri ile beraber makyaj teknikleri ve çeşitli trendleri de değişim gösteriyorlar ve değişiyorlar. Yine kozmetik şirketlerinin bu gibi bir yarış içerisinde olmaları hem bu sektörün daha da gelişmelerine hem de oldukça kaliteli ürünlerin çıkmasını sağlıyorlar. Son dönemlerde hangi makyaj teknikleri ve trend, hangi makyaj malzemelerini nasıl kullanmanız konusunda merakınız var ise konumuzu okuyalım.

Göz ve Cilt İçin Teknikler

Bir diğer önem arz eden makyaj tekniği de yine göz makyajının ten makyajından önce yapılıyor olmasıdır. Bunun nedeni ise yine göz makyajında kullanılmakta olan toz farlar yine göz altına dökülmektedir ve eğer ki ten makyajı daha öncelerde yapılır ise bu gibi kısımlarda renkler oldukça hoş bir şekilde görünemeyebilir. Bunun ışığında her tonda yapabileceğiniz göz makyajının kesinlikle ten makyajından daha önce yapmanız gerekiyor. Bundan sonra da dökülmekte olan çeşitli toz ürünleri bir fırça veya mendil ile birlikte  kolay bir şekilde alarak ten makyajına da geçebilmeniz mümkün olabilmektedir. Göz makyajınızda da eyeliner uygulamasını eğer ki seviyorsanız, yapamıyorsanız yine bu günlerde son derece popüleriteyi yakalayan eyeliner şablonlarını da kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. Bunun ışığında oldukça kusursuz bir eyeline çekebiliyor ve çarpıcı bakışlara da sahip olabilmektesiniz. Saç diplerinden başlayıp yukarılara doğru ancak sağa ve sola hareket ettirip uygulamanız. Bu tekniğin nedeni de yine kirpiklerinizi uzatıyorken hacim kazandırmanızdır.

Ten Makyajının Yapılışı

Ten makyajınızı da isterseniz fırça beraberinde dilerseniz de nemli makyaj süngerleri ile yapabilmeniz mümkün. Bununla beraber makyajınız hem parmak ile yapacağınız çeşitli makyaj türevlerinden çok daha doğal gözükür hem de oldukça sağlıklı gözükür ve kullanacağınız ürünlerden de önemli oranlarda tasarruf edebilmenize olanak tanır.

 

Yazının okunma sayısı : 1056