Arama
Kişisel Bakım En Doğal ve En Kolay Yüz Maskeleri

En Doğal ve En Kolay Yüz Maskeleri

Cildiniz hemen her gün yine gerek tükettiğiniz gıdalar ve yine içtikleriniz gerekse de dış bazı etkenler sebebi ile oldukça fazla yıpranmaktadır ve yine oldukça zarar görmektedir. Bu etkileri de en aza indirebilmek için kendi elinizde ve kendi evinizin konforunda rahatlıkla yapabileceğiniz yüz maskeleri vardır. Doğal malzemeler ile de birçok cilt sorununa özel yüz maskeleri tarifi vardır. Bizde sizler açısından hemen her cilt problemi açısından işinize yarayabilecek yüz maskeleri tarifleri hazırlamış bulunmaktayız. 

Kolay Yüz Maskeleri

Yüzü oldukça kuru olan bireyler açısından da son derece faydalı gördüğümüz bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız bütün hafta neme doyurabilmesi açısından yeterli olur. Aşırı kuru cilt tiplerine sahip biri seni eğer yine yüz maskesi tarifini de haftada iki sefer yapabilirsiniz.
 

Malzemelerimiz:
İki yemek kaşığı aloevera jel
Bir tatlı kaşığı bal
Birkaç dilim kadar muz
Hazırlanış şekli: muzu yine püre haline getirinceye kadar çatal beraberinde ezeceksiniz ve içine de balı katarak karıştırmalısınız. Homojen bir çeşit karışım elde ettiğiniz zaman içine bir yemek kaşığı kadar da aloevera jelini de ekleyip cildinize eşit oranlarda uygulayıp beş dakika boyunca bekletmelisiniz. Yüzünüzü de ılık su ile durulamanız oldukça güzel olacaktır ve yine nemlendirici krem olarak da kalan bir yemek kaşığı aloevera jelini yine cildinize masaj yaparak sürmeniz gerekiyor. Doğanın en büyük mucizelerinden bir tanesi olan aloevera jeli yine oldukça iyi bir güneş kremidir hem de oldukça iyi bir nemlendirici etkili maske tipidir.
Yağlı Ciltler İçin Yüzü Matlaştıran Maske
Bir yemek kaşığı kadar kil
Ilık su
 

Hazırlanış şekli: Kili bir kase içine alıp üstüne yavaş bir şekilde ılık su katın. Karışımın kıvamında oldukça sert bir çeşit puding olacak bir biçimde su eklemelisiniz ve arkasından da maskeyi isterseniz parmaklarınız ile dilerseniz de yine fırça yardımıyla bütün cildinize yaymalısınız ve kuruyuncaya kadar bekletmelisiniz. Yine ılık su yardımıyla da ovarak cildinizden maskeyi temizlemeniz gerekiyor. Bu maske ile de yine cildinizi matlaştırmakta olan ovma işlemleri esnasında etkili bir biçimde peeling yapacak olacağımız için maske haftada en fazla iki sefer kullanılmak üzere uygun görülmüştür.

 

Yazının okunma sayısı : 922