Arama
Kişisel Bakım Cilt Lekelerine Özel Maske

Cilt Lekelerine Özel Maske

Lekesiz ve oldukça pürüzsüz bir cilt açısından memen her bayanın sahip olmayı arzu ettiği cilt tipidir. Sizin de yine cildinizde farklı ton olarak cilt lekeleriniz var ise eğer evinizde oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz doğal, proatik ve ekonomik son derece pratik cilt lekeleri için maske önerilerine kulak verin. Hepsi doğal olan bu maskeleri de yapmadan önce yine cildinizi uygun temizleme jeli ile temizleyerek kuruyunca uygulayın. Hepsi denenmiş ve başarılı olunmuş bu maskeleri uygulamaya geçebilirsiniz.

Maske Tarifi Bir

Cildinizde oluşan bazı bölgeler sanki cilt tonunuzdan çok daha kara veya kahverengi gibi gözükebilmektedir ve bunlar da genel olarak yaşlanmaktan, daha yeni yaşa girmekten veya güneşe korumasız bir şekilde çıkmaktan kaynaklanabilmektedir. Koyu renkli olan cilt lekeleri de farklı cilt lekeleri gibi oldukça kolay bir şekilde kaybolmamaktalar. Bu sebeple de vereceğimiz bu cilt lekeleri açısından maske tarifini sabırlı bir şekilde uzun süre kullanırsanız faydasını görürsünüz. 

Ciltte Erken Zamanda Renk Açılmaları

Cildinizde zaman içerisinde yavaş renk açılmaları görebilirsiniz. Bu verdiğimiz ve sabır ile kullanmakta olduğumuz cilt lekeleri için maske tarifini de cildinizde ne kadar işe yaradığının bir çeşit kanıtı görevi olacaktır.
Gereken Malzemeler: Bir yemek kaşığı kadar yoğurt bir çay kaşığı kadar karbonat ve yarım çay kaşığı kadar limon suyu ile bir çay kaşığı kadar da buğday yağıdır.

Hazırlanışı: Malzemelerin hepsi küçük bir kase içerisinde karıştırılıp beş dakika içerisinde dinlendirilmelidir. Bu sırada da cildinizi temizleyerek kurulamanız oldukça önem arz etmektedir. Maske uygulama işlemlerini yine isterseniz parmaklarınız ile isterseniz de maske fırçası veya kedi dilifondöten ile yapabilirsiniz. Maskenin cildiniz üzerinde yaklaşık 4 – 5 dakika kadar durması oldukça önem arz eder. Bu aşamalardan sonra da yine cildinizde olan maskeyi ılık su ile oval hareketler yaparak cildinizden uzaklaştırabilirsiniz. Bu maskeyi yine bir haftada iki sefer kullanmanızı tavsiye ediyoruz

 

Yazının okunma sayısı : 1021
Seçtiğimiz Galeriler