Arama

Kişisel Bakım Cilt Çatlakları Nasıl Geçirilir? Doğal Çözümleri Neler?

Cilt Çatlakları Nasıl Geçirilir? Doğal Çözümleri Neler?

Cilt çatlakları özellikle de ergenlik döneminde bulunan genç bireylerde, hamile bireylerde ve oldukça hızlı kilo alıp vermekte olan bireylerde gözükebiliyor. Özellikle de ergenlik dönemindeki bazı gençlerin yine vücutları oldukça hızlı büyüdüğünden dolayı birkaç senede olması gerekmekte olandan çok daha hızlı büyüyen ve yine özellikle de kuru ciltli olan genç bireylerde oldukça sık bir şekilde gözükebiliyor. Omuzlarda, göğüslerde, bacaklarda sıkça gözükmekte olan bu çatlakların ana sebebi o bölgelerin farklı bölgelere göre daha hızlı ve ani bir şekilde büyüyor olmasıdır. Ergenlik çağında olan gençler yine cilt çatlakları problemini o dönemlerde her gün duştan sonra bebek yağı ile vücutlarını nemlendirerek aşabilir. Buna ek olarak vücut kremleri yine losyonları da yine aynı işi görür. Bununla birlikte dokusu da hiçbir şekilde bozulmayarak gelişim işlemi tamamlanır.

Hamilelik Döneminde

Hamilelik döneminde yaşanmakta olan çeşitli cilt problemleri özellikle de cilt çatlakları genel olarak kalça ve karın kısmında meydana gelebilmektedir. Bunun nedeni de yine 3. Aydan sonra bebeğin hızlı bir şekilde büyümeye başlaması durumudur. Bununla birlikte cilt gerginleşmektedir ve yine cilt çatlakları da meydan gelir. Yine tıpkı ergenlik çağında olan genç bireyler içinde belirttiğimiz gibi bazı doğal, bitkisel yağları kullanarak bu problemi de aşabilirsiniz. Yine nemlendirme beraberine cilt, olası bazı çatlakları önlemektedir ve doğum sonrasında da o çirkin olan cilt çatlakları görüntülerinden tam anlamıyla kurtulabilirsiniz. 

Cilt Çatlakları Durumunda Bitkisel Yağ Çeşitleri

Diyelim ki sizler bu hızlı gelişme veya yine oldukça hızlı kilo alma, verme dönemlerinde cildinizi nemlendirmek istemediniz ve bu gibi kolaylıktan bir haberiniz de yok idi. O zaman da uygulamanız gereken yine aşağıda vereceğimiz çatlak görünümlerini azaltan kürleri uygulamaktır. 
E Vitamini Yağı:  Genel olarak kapsüller şeklinde paketlenmekte olan yine bu yağ cilt açısından oldukça fayda sağlamaktadır. Zaten insan cildinin E vitamine göre ihtiyacı yine her kes tarafınca bilinmektedir. Sizler de E vitamini yağı beraberinde cilt çatlaklarınızın yoğun bulunduğu kısımlara masaj yaparak uygulama yapabilirsiniz. 
Hint Yağı: yoğun bir yapısı sebebi ile oldukça güzel olan bu şey leke tedavilerinde, saç bakımlarında ve kırışıklıklarda oldukça etki göstermektedir.

 Yazının okunma sayısı : 882
 Sizin İçin Seçtiğimiz Cilt Çatlakları Nasıl Geçirilir? Doğal Çözümleri Neler? Hit
 37 İnç Televizyon 1219
 Kamyon Arkası Sözleri 1914
 Saat Neden Geride? 1223
 KAMYON ARKASI KOMİK YAZILAR 1 1925
 Yüz Yıkamamak 1190
 5 Dolarlık Para 1181
 Türklerle ilgili komik tespitler 1418
 Güldüren Esprili Mesajlar 1399
 AH BİZ TÜRKLER 1784
 Güldüren Komik Mesajlar 1310