Arama
Kişisel Bakım Cilt Çatlakları Nasıl Geçirilir? Doğal Çözümleri Neler?

Cilt Çatlakları Nasıl Geçirilir? Doğal Çözümleri Neler?

Cilt çatlakları özellikle de ergenlik döneminde bulunan genç bireylerde, hamile bireylerde ve oldukça hızlı kilo alıp vermekte olan bireylerde gözükebiliyor. Özellikle de ergenlik dönemindeki bazı gençlerin yine vücutları oldukça hızlı büyüdüğünden dolayı birkaç senede olması gerekmekte olandan çok daha hızlı büyüyen ve yine özellikle de kuru ciltli olan genç bireylerde oldukça sık bir şekilde gözükebiliyor. Omuzlarda, göğüslerde, bacaklarda sıkça gözükmekte olan bu çatlakların ana sebebi o bölgelerin farklı bölgelere göre daha hızlı ve ani bir şekilde büyüyor olmasıdır. Ergenlik çağında olan gençler yine cilt çatlakları problemini o dönemlerde her gün duştan sonra bebek yağı ile vücutlarını nemlendirerek aşabilir. Buna ek olarak vücut kremleri yine losyonları da yine aynı işi görür. Bununla birlikte dokusu da hiçbir şekilde bozulmayarak gelişim işlemi tamamlanır.

Hamilelik Döneminde

Hamilelik döneminde yaşanmakta olan çeşitli cilt problemleri özellikle de cilt çatlakları genel olarak kalça ve karın kısmında meydana gelebilmektedir. Bunun nedeni de yine 3. Aydan sonra bebeğin hızlı bir şekilde büyümeye başlaması durumudur. Bununla birlikte cilt gerginleşmektedir ve yine cilt çatlakları da meydan gelir. Yine tıpkı ergenlik çağında olan genç bireyler içinde belirttiğimiz gibi bazı doğal, bitkisel yağları kullanarak bu problemi de aşabilirsiniz. Yine nemlendirme beraberine cilt, olası bazı çatlakları önlemektedir ve doğum sonrasında da o çirkin olan cilt çatlakları görüntülerinden tam anlamıyla kurtulabilirsiniz. 

Cilt Çatlakları Durumunda Bitkisel Yağ Çeşitleri

Diyelim ki sizler bu hızlı gelişme veya yine oldukça hızlı kilo alma, verme dönemlerinde cildinizi nemlendirmek istemediniz ve bu gibi kolaylıktan bir haberiniz de yok idi. O zaman da uygulamanız gereken yine aşağıda vereceğimiz çatlak görünümlerini azaltan kürleri uygulamaktır. 
E Vitamini Yağı:  Genel olarak kapsüller şeklinde paketlenmekte olan yine bu yağ cilt açısından oldukça fayda sağlamaktadır. Zaten insan cildinin E vitamine göre ihtiyacı yine her kes tarafınca bilinmektedir. Sizler de E vitamini yağı beraberinde cilt çatlaklarınızın yoğun bulunduğu kısımlara masaj yaparak uygulama yapabilirsiniz. 
Hint Yağı: yoğun bir yapısı sebebi ile oldukça güzel olan bu şey leke tedavilerinde, saç bakımlarında ve kırışıklıklarda oldukça etki göstermektedir.

 

Yazının okunma sayısı : 1001
 Sizin İçin Seçtiğimiz Cilt Çatlakları Nasıl Geçirilir? Doğal Çözümleri Neler? Hit
 Herif Gelsin De Dinlesin 1332
 Gülümseten Komik Sözler 2 2085
 Aşk Yazıları ve Espirileri 2173
 Komik Makara Sözler 2260
 Güldüren Komik Mesajlar 1474
 GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN? 1364
 Kamyon Arkası Sözleri 2274
 2 Bilet 1400
 Saat Neden Geride? 1389
 Güldüren Esprili Mesajlar 1597
Seçtiğimiz Galeriler