Arama
Kişisel Bakım Bitkisel Saç Bakım Yağları Neler?

 

Bitkisel Saç Bakım Yağları Neler?

Saç bakım yağları saçları dışarıdan besler ve oldukça sağlıklı gözükmelerini sağlar ve yine en önem arz eden bakım malzemelerinden biridir. Birçok doğal saç bakım yağları vardır. Her birinin farklı etkileri bulunuyor olsa dahi normalde ürünlerin hepsi saçların oldukça hızlı uzamaları, saç dökülmelerini önlemeler,, saçların parlaklıklarını sağlamaları ve yine saç kırılmalarını önlemek gibi amaçlar ışığında kullanılmaktadırlar. Bu yüzden saç bakım yağları nelerdir nasıl uygulanırlar açıklayacağız.

Tatlı badem Yağı

Tatlı badem yağı yine saçların çok daha sağlıklı bir şekilde hızlıca uzamaları açısından saç köklerine uygulanmaktadır. Hem tek başına hem de yine saç maskesi ile hazırlanabilmektedir ve diğer yağlar ile de karıştırılarak uygulanabiliyor. Bir kokusu da olmadığından dolayı rahatsız etmemektedir ve düzenli kullanım ışığında saçları son derece hızlı uzadığı da görülmektedir.

Hint Yağı

Son derece yoğun kıvama sahip olan hint yağı genel anlamda yılan yağı ile beraber kullanılmalıdır. Yeni saç oluşumları açısından son derece etki göreni ki yağ özellikle de saç dökülmeleri problemi yaşamakta olan bireyler açısından fayda sağlıyor. Uzun dönem boyunca köklerine masaj yaparak bekletilmekte olan ve yine sonralarında yine tekrardan masaj yaparak yıkanmakta olan saçlarda oldukça faydasının olduğu gözlemlenmiştir.

Çam Terebentin Yağı

Saç bakım yağları içlerinde yine son derece keskin bir çeşit kokuya hakim olan bu yağ çeşidi genel anlamda kremsiz şampuanlara eklenip saçların çok daha etkili bir şekilde temizlenebilmesine yardımcı oluyorken kepek oluşumlarını da güzle bir şekilde engellediğinden dolayı tercih edilmektedir. Kremi olan şampuanlarda etkisi son derece az olmaktayken kremsiz olan şampuan çeşitlerinde de son derece etkili olmaktadır. Bu sebeple de bunlardan sonra saçlarınızı bir sefer bir defa da saç kremi ile nemlendirmemiz gerekiyor ise saçlarınızdan kepeği büyük oranlarda uzaklaştırırsınız.

Sarımsak Yağı

Doğal saç bakım yağları içlerinde en etkili olanı şeklinde tarif edebileceğimiz bir yağ çeşidi var ise o da yine sarımsak yağı olmaktadır. Sarımsak yağı kokusunun da birebir aynısı olan yine oldukça keskin ve biraz da rahatsız eden bir kokusunu umursamazsanız gerçekten saç dökülmelerine oldukça iyi gelmektedir.

 

Yazının okunma sayısı : 961