Arama

Kişisel Bakım Baştan Aşağıya Kişisel Bakım Yapıyoruz!

Baştan Aşağıya Kişisel Bakım Yapıyoruz!

Kişisel bakım denildiğinde yine sadece saçlara bakımların yapılması veya vücudun farklı noktalarına bakım yapılması değil vücudun bakımına ihtiyacı olan her noktasına bakım yapılması akla gelmelidir. Bunun ışığında sizlere tırnak bakımı, kulak ve burun bakımı, ağız ve diş bakımını anlatacağım.

Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

Saçlarımız gibi yine tırnaklarımız da oldukça hızlı veya geç bir şekilde uzayabilmektedir. Bu sebeple de bir zaman tayin etmek mümkün olmuyor fakat en fazla yine iki haftada bir kadar tırnakların törpülenmesi veya üç haftada bir kadar sürede de kesilmelidir. Kesilen tırnakların törpülenmeye ihtiyacı olduklarını asla unutmamalısınız. El tırnaklarınızı yine düz bir biçimde ayak tırnaklarınızı da oval bir şekilde keserek köşeleri törpü ile kısaltmanız mümkün olabilmektedir. Tırnak bakımında en önem arz eden unsur yine aile içinde dahi herkesin tırnak makası ve törpüsünün olması gerekmektedir. 

Burun ve Kulak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kulak bakımına yine oldukça doğru olarak bilinen fakat yanlış bilinen bir kuralla başlayalım. Kulak çubukları ile kulak içlerinin temizlenmemesi gerekiyor. Bunun nedeni de kulak içi kirlerinin zaten zamanla kendi kendine kulaktan atılıyor olmasıdır. Kulak çubukları da yine her ne kadar uçları pamuktan olsa dahi kulak duvarına zarar verebiliyorlar ve kulak içi kanamalara da sebep olabilirler. Burun açısından da gün içinde sabah ve akşam olarak burun su ile çekilmeli ve temizlenmelidir. Rahat bir nefes için yol açılmalı. Kişisel bakımın yine en önem arz eden amacı her şeyden önce sağlıklı olunmasıdır.

Diş ve Ağız Bakımı

Ağız ve yine diş bakımı kişisel bakım tarzında bir bütün olarak ele alınacak olursa olmazsa olmaz uygulama çeşitlerinden olmaktadır. Bunlardan biri de gün içerisinde iki sefer kadar dişlerin en az 3 dakika fırçalanması unsurudur ve gün içerisinde iki sefer de ağız bakım suyu beraberinde ağızda gargara yapılması gerekiyor. Yine bu uygulamanın da en önem arz eden amacı diş çürükleri tam anlamıyla önlenip ağızda oluşan kötü kokulara sebep olan bakterilerin öldürülmesidir.

 Yazının okunma sayısı : 983
 Sizin İçin Seçtiğimiz Baştan Aşağıya Kişisel Bakım Yapıyoruz! Hit
 5 Dolarlık Para 1181
 Büyüyünce Ne Yapacaksın? 1266
 Türklerle ilgili komik tespitler 1418
 AH BİZ TÜRKLER 1784
 2 Bilet 1165
 Gülümseten Komik Sözler 1325
 KAMYON ARKASI KOMİK YAZILAR 1 1925
 37 İnç Televizyon 1219
 Komik Gırgır Sözler 1541
 Herif Gelsin De Dinlesin 1155