Arama
Kişisel Bakım Evde Doğal Yollardan Saç Uzatma Taktikleri

Evde Doğal Yollardan Saç Uzatma Taktikleri

Saçların son derece sağlıklı bir biçimde ve oldukça bakımını kaybetmeden uzayabilmesi için hem saç kökleri hem de yine boyları açısından önem arz etmektedir. Evde saç uzatma yöntemlerini uygulayarak oldukça doğal bakım yapmış olursunuz ki bu da yine saç sağlığınız açısından son derece önem arz etmektedir. Saçlarınız da olması gerekenden çok daha hızlı uzar. Saç uzatma teknikleri uygulamalarından bahsetmeden önce yine belirtmemiz gerekiyor ki saçlara bir tek dışarıdan bakım yapılması yeterli olmamaktadır. Bunun ışığında saçları içeriden beslenmesi gerekmektedir. 

Yediklerinize ve İçtiklerinize Dikkat Edin

Yediğimiz, içtiğimiz besinlere dikkat edip özellikle de asitli içeceklerden, yağlı gıdalardan uzak durarak yine saçlarınız için önem arz eden işlemleri gerçekleştirmiş olursunuz. Bunların dışında da yine bolca su tüketmek hem de saç sağlığı hem de yine saçların hızlı bir biçimde uzayabilmeleri açısından önem arz eder. Saç uzatma taktikleri açısından doğal bazı yağ türevlerinden faydalanabiliriz. Hızlı saç uzatma yöntemleri unsurunda bir çok yöntem bulunuyor.


Sarımsak İle Tatlı Badem Yağı

Sarımsağın saç köklerini güzel bir şekilde canlandırıp beslediğini biliyoruz. Hem yeni saç oluşumlarını oldukça iyi bir biçimde desteklemektedir hem de yine saçların dökülmelerini engellemektedir. Bununla birlikte saçlar çok daha hızlı bir şekilde uzarken yine yıpranmalar da ortadan kalkar. Saç uzatma taktikleri konusundan da ilk olan bu yöntem açısından yine bir diş kadar sarımsak ve yine iki tatlı kaşığı kadar da tatlı badem yağı gerekmektedir. Yine sarımsağı iyi bir şekilde ezmelisiniz ve iki tatlı kaşığı kadar da badem yağına eklemelisiniz. Bu karışımı da eğer ki mümkün ise 2 saat kadar oda sıcaklığı içerisinde bekletmeniz gerekiyor. Bunun ışığında sarımsağın özü badem yağına iyice karışmalıdır. Bundan sonra da yine saç köklerinize güzel bir şekilde sürebilirsiniz. Saçlarınızı hava almayacak bir biçimde streç film ile sarmaya çalışın. Bekleyeceğiniz kadar da bekleyebilirsiniz. Eğer ki zamanınız yok ise yine saç kurutma makinesi beraberinde beş dakika kadar kürün saç dipleri içerisinde çalışabilmesi için ısı uygulamaya çalışın. Bu yöntemi de yine haftada 2 sefer uygulamaya çalışın. 

 

Yazının okunma sayısı : 1274