Arama

Komik Yazılar Yabancı Gözüyle Ülkemiz

Yıllardır çalıştığım şirkette satış müfettişi olan Alex`i ev sahibi evden kovduğu için geçici olarak yanıma tasındı. Tek kelime Türkçe bilmeyen ve Türkiye`yi Avrupa sanan arkadaşımın ilk gün gözlemleri:

 

1) Kabloda tek Türk kanalı Show TV olduğundan haberleri (Reha Amcamı daha doğrusu)seyrediyorduk. (Tek kelime Türkçe bilmediğini yukarda yazmıştım.) Bana donup, bu kanalın haber müdürünün çok salak olduğunu söyledi. Nedenini sorduğumda, Çok agresif ve konuşmayı bilmeyen çirkin birini spiker yaptığı için dedi. Haber müdürü o zaten dediğimde yanıtı, O zaman TV nin sahibi salak oldu.

 

2) Kemal Derviş`i Başbakan sanarak,Ne kadar akilli bir başbakanınız var dedi. O ekonomiden sorumlu bakan dediğimde, Neden 15 dakika onu gösterdiler o zaman diye sordu. Ülkemde kriz var. Millet ekmek bulamıyor dediğimde ise, O zaman neden milletin perişan durumunu göstermiyor da bakanın tenis maçını gösteriyor dedi.

 

3) Ecevit basın açıklaması yaparken (bu Aziz Nesin`lik) bana donup başbakanımızın ne aptal olduğunu söyledi. Nedenini sorduğumda, Bak ne yürüyebiliyor, ne konuşabiliyor, ne okuyabiliyor, ne görebiliyor bu adam. 80 yaşındaki birini basın sözcüsü yapmış sizin başbakan deyince patladım Salak, o bizim başbakan deyince, yüzde kaç oy aldığını sordu. Ne bileyim, yüzde 30 almıştır dedim. O zaman Türk halkının yüzde 30`u salak dedi.

 

4) Televole`lerde gösterilen mankenleri çingene sandı. Onlar manken dediğimde, Benim çıtır bunların hepsinden güzel dedi. Adam Ebru Şallı`yi bile beğenmedi.

 

5) Alex`e Türkiye`ye tatile gelmesi teklifinde bulundum. Yanıtı, Yok, Türkiye TV` deki gibiyse ben almayayım. Sen git oldu.Yazının okunma sayısı : 736